Sansür Gündemi (25 Eylül – 1 Ekim)

Sansür Gündemi (25 Eylül – 1 Ekim)

Sizin için derlediğimiz erişim engelleri listesini ve sansüre ilişkin haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

Aile Bakanlığı, akran zorbalığı görüntüleri için erişim engeli talep etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘Akran zorbalığı sınır tanımıyor’ başlıklı haberlere konu görüntüler için erişim engeli talep ettiğini duyurdu

İçişleri Bakanlığı'na yönelik saldırıyla ilgili yayımlara erişim engeli ve yayın yasağı kararı

Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğüne yönelik saldırıyla ilgili haberler hakkında Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli ve yayın yasağı kararı verildi. Erişim engeli talebi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine verildi.

Ünlü yarışmacı aldığı evlilik teklifine erişim engeli istedi

Bir televizyon kanalında yayınlanan aşçılık programı yarışmacılarından aşçı Büşra Zambak, müzisyen erkek arkadaşından Temmuz ayında evlilik teklifi aldı. O anları sosyal medyadan paylaşan Zambak, haber sitelerinde de yer bulmasının ardından ilgili görüntüler için erişim engeli talep etti.

Eski MTÜ rektörü, hakkındaki haberler için erişim engeli kararı aldırmaya devam ediyor

Daha önce, üç farklı kararla hakkındaki yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarına yer veren 91 haber için erişim engeli kararı aldıran Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Eski Rektörü Aysun Bay Karabulut, yine kendisi hakkındaki yedi haberi daha erişime engelletti.

Yargıtay Üyesi Yüksel Kocaman, hakkındaki haberlere erişim engeli

"Suç örgütü lideri olmak" suçlamasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan'ın 2018-2019 yıllarındaki eylemlerinin delili olarak sunulan ses kayıtlarının silindiğiyle ilgili haber ve köşe yazıları, Ankara eski Başsavcısı ve Yargıtay Üyesi Yüksel Kocaman'ın talebiyle erişime engelendi.