Sansür Gündemi (8 – 14 Nisan)

Sansür Gündemi (8 – 14 Nisan)

Sizin için derlediğimiz erişim engelleri listesini ve sansüre ilişkin haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

Okul müdürünün sekiz kız öğrenciyi istismar ettiği iddiasıyla ilgili haberlere erişim engeli

Elazığ'da bir okul müdürünün okuldaki 8 kız öğrenciyi aylarca taciz ettiği ve kimseye söylememeleri için öğrencileri tehdit ettiği iddiasıyla ilgili haber ve sosyal medya paylaşımlarına Elazığ 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 8 Nisan tarihli kararıyla erişim engeli getirildi

 

Bilal Erdoğan'ın yakın dostu Murat Teksöz hakkındaki haberlere erişim engeli getirildi

Gazeteci Bahadır Özgür'ün, aldığı ihalelerle gündeme gelen, kayyım atanan şirketlere danışman olarak görevlendirilen ve Bilal Erdoğan'ın yakın dostu olan Murat Teksöz'ün hızlı zenginleşmesi hakkındaki haberine erişim engeli getirildi.

5 Nisan tarihli erişim engeli kararı, Murat Teksöz'ün talebi üzerne Küçükçekmece 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verildi.

Kararla, Bahadır Özgür'ün 27 Şubat'ta yayımlanan haberinin yanı sıra yine Özgür tarafından kaleme alınan ve Murat Teksöz'ün hızlı zenginleşmesinin anlatıldığı 2023 tarihli haberler için de erişim engeli emri verildi.

AndroTurk Radyo'ya erişim engeli

Ücretsiz radyo dinleme uygulaması AndroTurk Radyo'nun Google Play'deki indirme sayfası, radyonun internet üzerinden yayın yapmak için gerekli lisansa sahip olmadığı gerekçesiyle RTÜK'ün talebiyle erişime engellendi.

Uygulama, Google Play'de 1 milyondan fazla kez indirilmişti.