Hilal Kaplan'dan Free Web Turkey'e erişim engeli

Hilal Kaplan'dan Free Web Turkey'e erişim engeli

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Süheyb Öğüt’ten boşanıp Tevfik Emre Sarı ile evlenmesiyle ilgili içeriklere erişimi engelletti. Engellenen içerikler arasında bir Free Web Turkey paylaşımı da yer aldı.

Geçen yıl, eşi Süheyb Öğüt’ten boşanan Sabah gazetesi yazarı ve TRT Yönetim Kurulu üyesi Hilal Kaplan, nisan ayında Milat gazetesi yazarı Tevfik Emre Sarı ile evlenmişti.

Eski eşi Öğüt’le ortak arkadaşları olduğu iddia edilen Sarı ile evlenmesi medyada geniş yer bulan Kaplan, 15 Haziran itibarıyla konuyla ilgili haber ve sosyal medya paylaşımlarına erişimi engelletti.

Kaplan ve Sarı çiftinin ortak talebi üzerine İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen karar kapsamında 46 içerik erişime engellenirken bunlar arasında bir Free Web Turkey paylaşımı da yer aldı.

Free Web Turkey’nin, Kaplan’ın konuyla ilgili haberleri 28 Nisan’da da erişime engellettiğini belirten bir tweet’ine karar doğrultusunda erişim engeli getirildi.

Erişime engellenen URL’ler arasında 14 haber, 11 YouTube videosu, 11 tweet, beş TikTok videosu, dört DailyMotion videosu ve bir de Twitter hesabı yer aldı.

Kaplan'ın erişime engellettiği Free Web Turkey tweet'i: