İnternet erişiminde sorun yaşandığı takdirde ne yapmalı?

İnternet erişiminde sorun yaşandığı takdirde ne yapmalı?
*İllüstrasyon: D. Thomas Magee

İnternet yavaşlatılması veya sansürlenmesinde haber sitelerine erişmek için kullanılabilecek ücretsiz, güvenilir programlar

Freeweb- Doğru VPN ile kullanıcılar, internet bağlantılarını, sansür uygulanan başka bir ülkede bulunan ayrı bir sunucuya doğru bir şifreli tünel üzerinden yönlendirebilirler. 

Genellikle güvenilir VPN sağlayıcılar ücretli olsa da az sayıda ücretsiz ve güvenilir VPN aracı bulunmaktadır:

 Windows işletim sistemi ailesi ve Android tabanlı mobil cihazlar için ücretsiz bir uygulamadır. Psiphon'u Google Play mağazasından indirilebilir veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine boş bir e-posta göndererek alabilirsiniz.

  • Tor Project - Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

Firefox'a özel bir tarayıcı içeren bir sistemdir ve indirdikten sonra kurulum gerektirmeden kullanmaya başlayabilirsiniz. Tarayıcı Windows, Apple ve Linux işletim sistemleri için kullanılabilir. 

Tor projesinin resmi sitesi Türkiye’de engelli olduğu için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bir e-posta göndererek indirme linkini alabilirsiniz. 

Android platformunda çalışan ve birçok siteye erişimin engellendiği ülkelerde bile erişim sağlayan bir tarayıcıdır.

 Birçok siteye erişim sağlayan bir uygulamadır. Uygulama, Windows ve Android platformlarında çalışır.