Haberler

Free Web Turkey’den ‘sansür ve gözetime dair farkındalık’ eğitimi

Free Web Turkey platformu 12 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan “Dijital alanda anonimlik: Sansür ve gözetime dair farkındalık” başlıklı çevrimiçi eğitim programı için başvuru bekliyor

Free Web Turkey platformu 12 Eylül Cumartesi günü içerik üreticilerine yönelik bir eğitim düzenliyor. Gazeteciler, sivil toplum çalışanları, bloggerlar veya farklı mesleki arkaplana sahip tüm içerik üreticilerinin başvurabileceği eğitimde dijital alanda sansür ve gözetim farkındalığı edinmeye yönelik her kullanıcının ihtiyacı olan hukuki ve teknik bilgiler paylaşılacak.

Katılımcılara, hukuki açıdan erişim engellerinin nasıl işlediği, güncel sansür biçimleri ve yeni düzenleme ile onları neyin beklediğine dair bilgiler verilecek, bunun yanı sıra gözetimle nasıl mücadele edilebilecekleri, dijital ortamda anonim kalmak için ne gibi adımlar atabilecekleri anlatılacak.

Eğitimin detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Başvurmak için tıklayın.

Not: Yukarıdaki bağlantı sizi Google Forms’a yönlendirecektir. Google Forms kullanmamayı tercih edenler, burada bulunan soruların yanıtlarını info[at]freewebturkey(dot)com adresine e-posta ile ileterek başvurularını gerçekleştirebilir.

Son başvuru tarihi: 8 Eylül Salı 17:00

Kontenjan 10 kişiyle sınırlıdır.

Katılımcıların çevrimiçi gerçekleşecek olan eğitime masaüstü veya dizüstü bilgisayar üzerinden katılım sağlamaları ve gerekli teknik donanıma (kamera, mikrofon vb.) sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca katılımcıların test bağlantısı için 10 Eylül Perşembe günü 15:00 – 16:00 aralığında herhangi bir saatte bilgilendirme e-postasında gönderilecek olan bağlantıya kısa süreliğine katılmaları beklenmektedir.