Haberler

Free Web Turkey’den ‘Gazeteciler için dijital gazetecilik’ atölyesi

Free Web Turkey platformu 25 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek olan ‘Gazeteciler için dijital gazetecilik’ başlıklı atölye için başvuru bekliyor

Free Web Turkey platformu 25 Haziran Cumartesi günü saat 10:00 ile 17:00 arasında Postane Galata’da düzenlenecek olan atölyede, değişen çağda dijital gazetecilik, veri gazeteciliği ile veri analizi nedir ve nasıl yapılır, doğru ve kamusal veriye nasıl ulaşılır konuları hakkında bilgi edineceğiz.

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Pınar Dağ ve serbest gazeteci Elif İnce’nin eğitmenliğinde gerçekleşecek olan atölyede katılımcılara, veri gazeteciliği, internet üzerinden veri toplama ve kamusal veriye ulaşma konusunda bilgiler verilecek ve yöntemler tanıtılacak. 

Başvurmak için tıklayın

Ayrıntılı program, katılımcılarla daha sonradan paylaşılacaktır. Katılımcı mailleri eğitmenlerle atölye öncesi materyal gönderimi için paylaşılacaktır.

Katılımcıların atölyeye katılımlarında dizüstü bilgisayara sahip olmaları tavsiye edilir. Başvuru formu 17 Haziran 2022 tarihinde kapanacaktır. 

Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.