MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal hakkındaki haberlere erişim engeli

MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal hakkındaki haberlere erişim engeli

MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal’ın, Vakıfbank'tan aldığını öne sürdüğü sahte teminat mektubuyla bir İsviçre bankasından 45 milyon euro kredi çekmeye çalışırken yakalandığı iddiasıyla ilgili BirGün Gazetesi'nden İsmail Arı'nın haberi için erişim engeli kararı verildi.

19 Şubat tarihli karar, Uysal'ın talebi üzerine İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verildi.

Nişantaşı Üniversitesi'nin de kurucusu olan Uysal'ın talebi üzerine alınan kararla, gizli yapılan ve karara bağlandıktan sonra dört ay süreyle sonucu gizli tutulan Fildamı Sarnıcı'nın restorasyon ihalesinin Uysal'ın vakfına gittiğiyle ilgili haberlere de erişim engeli getirildi.

Uysal'ın, kurucusu olduğu Nişantaşı Üniversitesi'nde akademisyenlere "kilo vermeleri" yönünde baskı yaptığı, bir toplantı sırasında akademisyenlerin bir ay içinde 10 kilo vermelerini söylediği ve okula tartı koyduğu hakkındaki haberler için de erişim engeli emri verildi.

Kararla Necati Azizoğlu isimli yurttaş ile Iş’te Gündem’in LinkedIn hesabından paylaşılan gönderiler de karar kapsamında erişime engellenen içerikler arasında yer aldı.

Kararla yalnızca haberler değil, söz konusu haberlerin paylaşıldığı tweet'ler için de erişim engeli kararı verildi. Bu kapsamda BirGün Gazetesi'nin Twitter hesabından paylaşılan dört tweet de erişime engellendi.

Uysal'ın erişim engeli kararı aldırdığı paylaşımlar bununla da sınırlı kalmadı. Uysal, söz konusu haberleri kamuoyuna duyuran gazeteci İsmail Arı'nın konuyla ilgili olarak kişisel Twitter hesabından attığı tweet'ler için de erişim engeli kararı aldırdı.