MEB'in yolsuzluk soruşturması sonrası ceza verdiği okul müdürü, Manisa Belediyesi'ne erişimi engelletti

MEB'in yolsuzluk soruşturması sonrası ceza verdiği okul müdürü, Manisa Belediyesi'ne erişimi engelletti

MEB’in, yolsuzluk ve mobbing iddiaları üzerine yürüttüğü disiplin soruşturması sonrası ceza verdiği okul müdürü Funda Berber, Manisa Belediyesinin internet sitesindeki habere erişimi engelletti.

ALİ SAFA KORKUT

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfettişlerinin, yolsuzluk yaptığı ve öğretmenlere mobbing uyguladığı iddiaları sonrası 2018’de hakkında soruşturma başlatıp disiplin cezası verdiği okul müdürü Funda Berber, hakkındaki haberler için erişim engeli kararı aldırdı.

Ceza sonrası başka bir okula gönderilen Berber, bir süre sonra eski okuluna müdür olarak geri döndü ve ardından kimliği belirsiz kişilerle makamında çektirdiği fotoğraflar sosyal medyada paylaşıldı.

Berber, “Her şeyi bilmenize gerek yok. Haddinizi bilin yeter…” notuyla paylaşılan fotoğrafların basında haber olması üzerine Manisa 1. Sulh Ceza Hakimliğine başvurdu ve ilgili haberleri engelletti.

29 Mayıs tarihli kararla engellenenler arasında Tele1 ve Gazete Demokrat’a ait haberlerin yanı sıra Manisa Belediyesinin internet sitesindeki bir içerik de yer aldı.

internet sansur erisim engeli erisime engellendi 5

Manisa Manşet Gazetesi’nin, belediyenin internet sitesinde yer alan ve söz konusu fotoğrafların sorgulandığı “Kim bu adamlar?” başlıklı haberinin bulunduğu 12 Haziran 2019 tarihli sayısı da kararla erişime engellendi.

İlgili sayı, Manisa Belediyesinin belediye hakkındaki haberlerin yer aldığı “Basında Biz” kategorisi kapsamında belediyenin internet sitesine yüklenmişti.