Bülent Cihantimur, 2021 yılında oğlunu yurt dışına kaçırmaya çalıştığı iddiasıyla ilgili haberleri 2022'de engelletmiş

Bülent Cihantimur, 2021 yılında oğlunu yurt dışına kaçırmaya çalıştığı iddiasıyla ilgili haberleri 2022'de engelletmiş

Op. Dr. Bülent Cihantimur hakkında "kendi oğlunu yurt dışına kaçırmak" suçlamasıyla şikayetçi olunduğu ve Cihantimur'un ilgili haberleri 2022 ve 2023'te erişime engellettiği ortaya çıktı. Şikayet'in sahibi ise Cihantimur'un eski eşi Eylem Tok.

ALİ SAFA KORKUT

Karıştığı ölümlü trafik kazasından sonra 17 yaşındaki oğlunun yurt dışına kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle soruşturulan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un, oğlunu 2021 yılında yurt dışına kaçırmaya çalıştığı ve bu iddiayla ilgili haberleri 2022’de erişime engellettiği ortaya çıktı.

1 Mart’ta gerçekleşen kazadan hemen sonra eski eşi Eylem Tok ile 17 yaşındaki oğlu yurt dışına kaçan Cihantimur, aleyhindeki birçok haber için 24 Kasım 2022 ile 5 Mayıs 2023’te erişim engeli kararı aldırdı.

Erişim engeli getirilen haberler arasında Eylem Tok’un, oğlunu yurt dışına kaçırmaya çalıştığı iddiasıyla baba Cihantimur’dan şikayetçi olduğu hakkındaki haberler de yer aldı.

“Eski eşlerin hackleme davası” başlıklı haberlerde Tok’un, “Cihantimur, yanında çalışan Adem K.’yı evime gönderdi. Adem K. da izinsiz bir şekilde evime girdi ve evin her yerini karıştırıp oğlumun pasaportunu aradı. Bulamayınca da beni arayarak yerini sordu. Çocuğumun yurtdışına götürülüp okula yazdırılacağını öğrendim, şikayetçiyim" ifadeleri yer alıyordu.

Söz konusu haberler, Bülent Cihantimur’un talebi üzerine İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 24 Kasım 2022 tarihli kararı ile Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin (ESB) 5 Mayıs 2023 tarihli kararları kapsamında erişime engellendi.

Kliniğinde olduğu ameliyat sonrası yaşamını yitiren hastayla ilgili haberleri de engelletti

Cihantimur’un söz konusu kararlarla erişime engellettiği haberler bununla da sınırlı değil.

Ukrayna asıllı 42 yaşındaki iş kadını Asonova Acahoba’nın, Cihantimur’un kliniğinde olduğu estetik ameliyatı sonrası fenalaşarak hayatını kaybettiğiyle ilgili haberler de Cihantimur’un aldırdığı kararlarla erişime engellendi.


Ameliyat ettiği psikoloğun görüntülerini izinsiz yayımladığıyla ilgili haberleri de

Psikolog Aslıhan Utku’nun, “yanlış operasyon yaptığı” ve “ameliyat esnasında çektiği görüntülerini izinsiz bir şekilde kullandığı” iddiasıyla Cihantimur hakkında tazminat davası açtığıyla ilgili haberler de Cihantimur’un aldırdığı kararlarla engellenen haberler arasında yer aldı.

Hakkında suç duyurusunda bulunduğu haberlerini de engelletti

Bir kadının, Cihantimur’a estetik ameliyatı olduğunu ancak ameliyatın başarısız olması sebebiyle vücudunda bir takım problemler yaşadığı iddiasıyla Cihantimur hakkında suç duyurusunda bulunduğu haberleri de ünlü doktorun aldırdığı kararlarla erişime engellendi.